YogAskania Macerası

yoga-prensibiHobi olarak başladığım Halk Eğitimi Merkezi Fitness ve Aerobik kurslarına yıllarca devam ettikten sonra aldığım eğitim sertifikalarıyla Halk Eğitim Merkezinde eğitmenliğe başladım. Amacım kendim spor yaparken, başkalarına da faydalı olmaktı.

Kendimi geliştirmek, her gün yeni bilgiler öğrenmek ve öğrendiklerimi öğrencilerimle paylaşmak için yaptığım araştırmalarda yoga ile tanıştım. İzlediğim videolar, okuduğum kitaplar beni biraz daha Yoga felsefesine yakınlaştırmaya başladı.

Her geçen gün içimde Yogaya olan aşk büyüdü ve kendimi İstanbul Yoga Vakfı kurucuları Adnan Çabuk ve Lourdes Çabuk hocalarımın hazırladığı Siddashram Yoga eğitmenlik derslerinde buldum. Uzun  süren eğitim süresince Yogayı en küçük hücreme kadar benimsedim ve Yogaskania Yoga Merkezini kurdum.
Herkes için spor ” HİS ” eğitmenlik sertifikası sonrasında Yoga ile yolculuğum  Hamak Yogası ve Restoratif  Yoga ile devam etti. Hara Yoga evinde aldığım eğitim sonrasında yoga severler ile Hamak Yogası ve Restoratif  Yoga çalışmalarımız devam etmektedir.

Amacım, Yoga’nın gizemini ve mucize sağlık sistemini tüm Yoga severler ile paylaşmak.

Hayatınıza Yoga’nın Dokunması Dileğiyle…

Semra Şen